0
Глобальна або китайська версія Xiaomi: в чому різниця і як відрізнити

Компанія Xiaomi славиться відмінними смартфонами, знаменитими своєю тривалою автономною роботою і якісною апаратною частиною. Головне надбання бренду – доступні ціни при гідній якості збірки і відмінній технічній начинці. Купівля такого мобільного пристрою – розумне рішення, яке дозволить заощадити і при цьому отримати смартфон, що не відстає за функціями від більш дорогих брендів. Але перш ніж придбати вподобану модель, потрібно переконатися в версії прошивки. Для України необхідна глобальна (міжнародна версія).

Чому існують дві різні версії? Відповідь проста: компанія Xiaomi прийняла рішення розділяти свою продукцію за ринками збуту. Це рішення було викликано необхідністю рівномірно розподілити збут по різних країнах. Виробництво пристроїв здійснюється в Китаї і Індії, і саме там презентації нових смартфонів відбуваються раніше, ніж у всіх інших країнах.

Для того щоб всі новинки не скуповувалися на місцевому ринку, а й потрапляли на світову арену, компанія Xiaomi розділила версії на глобальну і китайську. Між собою вони відрізняються прошивкою і рядом інших особливостей. Крім того, законодавство КНР забороняє в своїй країні використання деяких західних сервісів, через що покупка китайської версії в Україні і в інших країнах Європи може створити користувачам складності в експлуатації таких телефонів.

Особливості китайської версії Xiaomi

Смартфони з китайською прошивкою обійдуться українським користувачам дешевше, але це, мабуть, єдиний плюс. Така версія відрізняється рядом особливостей:

• Відсутність російської та української мов. У китайській версії кількість мов обмежена англійською та ієрогліфами. Зрозуміло, можна знайти вихід із ситуації, і за допомогою інструменту MoreLocale встановити потрібну мову. Однак ця функція не гарантує стабільну роботу і не забезпечує 100% бажаний ефект.

• Немає підтримки сервісів Google. Встановлені програми від Google, такі як карти, пошта, ютуб і інші стандартні програми, відсутні. Їх можна встановити окремо, але без впевненості, що вони будуть працювати коректно.

• Апаратні особливості. Головний мінус в технічній частині – відсутність підтримки мережі LTE в діапазоні 800 (Band 20). На територіях поширення зв’язку 4G LTE 800 МГц телефон з китайською прошивкою працювати в 4G не буде – тільки в 2G і 3G. Причому, перепрошивка на глобальну версію ніяк не допоможе в даній ситуації.

• Складнощі з перепрошивкою. Щоб перепрошити смартфон з китайської версії на «глобалку», знадобиься розблокування завантажувача. Здійснити це в цілому реально, але треба буде запастися терпінням. Також варто пам’ятати, що допущена помилка під час перепрошивки може загрожувати повним виходом телефону з ладу.

Особливу увагу варто звернути на пристрої з позначкою «Global ROM». Це не справжня глобальна версія! Спочатку телефон мав китайську прошивку, але продавець самостійно перепрошили його під «глобалку», тому в роботі зі смартфоном користувач неминуче зіткнеться з проблемами, описаними вище. Найчастіше такі пристрої можна зустріти на відомому маркетплейсі «AliExpress».

Зовнішні відмінності глобальної версії від китайської

Належність телефону до будь-якої з двох версій можна вичислити по коробці, комплектації і значкам на корпусі пристрою:

• Коробка з китайською версією містить написи і характеристики у вигляді ієрогліфів, а глобальна – написи англійською мовою і наклейку «Global Version» червоного кольору.

• На корпусі «глобалкі» вказана країна виробництва смартфона (Made in China або India), а також присутній значок «СЕ» (сертифіковано Євросоюзом) та значок закресленої урни (заборона на звичайну утилізацію). На корпусі телефону з китайської прошивкою, як правило, нічого не вказано, крім назви виробника, але в рідкісних випадках може бути присутній номер моделі.

• Різниця в зарядному пристрої очевидна: китайський блочок не підходить під європейські розетки, тому до нього знадобиться перехідник. У комплектації до смартфону з глобальної версією додається блочок, адаптований під європейський стандарт розеток, що не вимагає додаткових перехідників.

Де купити смартфони Xiaomi з глобальної версією?

Перед покупкою телефону варто обов’язково ознайомитися з відмінностями прошивок: попереджений – озброєний! На жаль, багато несумлінних продавців на дошках оголошень і навіть на відомих маркетплейсах продають телефони з китайською прошивкою під виглядом міжнародної версії.

В інтернет-магазині Find My Phone ви такого не зустрінете. Наш асортимент включає найрізноманітніші моделі смартфонів від відомих брендів, і кожен пристрій вироблено під європейські стандарти. Всі наші телефони мають глобальну прошивку, підтримують всі міжнародні програми та оновлення.

Пам’ятайте, що економія повинна бути розумною! Ризик купити невідповідний стандартам України телефон дуже високий. Щоб не довелося купувати пристрій двічі, вибирайте вподобаний смартфон на нашому сайті, а ми з радістю надамо всю цікаву для вас інформацію.

Особливості нової ракети Nasa: доліт до Марсу за 45 хвилин замість 1 року
Спеціалісти з Nasa розглядають декілька космічних проектів, щоб за можливістю реалізувати їх у майбутньому. Серед цих проектів і пропозиція від американських вчених, зміст якої полягає у використанні нового ядерного двигуна…
Читати далі
Apple iPhone 13 в Україні: перші дні у продажу і чи варто купувати?
Довгоочікувана лінійка iPhone 13 днями з'явилася в продажу, як зазвичай, викликавши ажіотаж серед користувачів. Незважаючи на високу ціну на самому старті, не всім бажаючим вистачило пристроїв з першої партії, яку…
Читати далі
Потяги майбутнього: В Японії з’являться потяги без машиністів
У столиці Японії на кільцевій лінії Yamanote незабаром курсуватимуть потяги без машиністів. Запуск такої технологічної новинки відбудеться у жовтні 2022 року. Про дану інформацію повідомив залізничний журнал Railway Supply. В…
Читати далі