0
Замість Джеймса Вебба: топ 5 телескопів, через які можна побачити зірки як на долоні
Замість Джеймса Вебба: топ 5 телескопів, через які можна побачити зірки як на долоні - FindMyPhone

Космічний телескоп «Джеймс Вебб» робить такі вражаючи знімки зірок, які викликають захоплення усього світу. Глава NASA Білл Нельсон каже, що такі фото можна сміливо вважати найглибшим зображенням Всесвіту, яке зроблено було коли-небудь взагалі.

Домашні телескопи, звичайно, не показують такого ефекту, як орбітальні обсерваторії. Але навіть такі зображенням космічних пейзажів потішать асторонома-аматора. На просторах інтернету представлена підбірка телескопів, які наразі можна придбати в Україні. Також до кожного є опис, що саме можна побачити за допомогою тієї чи іншої моделі пристрою.

Телескоп Celestron Omni XLT 102

Для вивчення Місяцю стане у пригоді простий телескоп. З його допомогою можна роздивитися кратери та рельєф земного супутника. Телескоп Celestron Omni XLT 102 досить легкий у експлуатації, він надає можливість чітко розглянути зображення зірок та галактик. Перевага даної моделі – легка вага, що складає лише 6.2 кг. Пристрій простий у транспортуванні та легко переміщується за місцями перегляду. Телескоп зручно брати з собою у подорожі.

Основні відомості:

  • Фокусна відстань: 1000 мм
  • Оптична конструкція: рефлектор Ньютона
  • Діаметр об’єктива: 102 мм
  • Ціна в Україні: від 6600 грн

National Geographic 114/500 compact

Даний телескоп відрізняється компактністю і є настільним. Ця особливість робить пристрій дуже зручним для новичків, які тільки починають цікавитися дослідженням космосу. Таке рішення дуже вірне для покупки першого телескопу, адже придбавши відразу громіздкий прилад, початківець може стикнутися з незручностями й покинути цю затію.Телескоп National Geographic 114/500 compact відмінно підходить для спостереження за місяцем, планетами та яскравими об’єктами далекого космосу.

У комплекті знаходиться складений та готовий до експлуатації телескоп, який важить всього 3.6 кг. Також у коробці є окуляри, але, за словами експертів, вони не дуже якісні, тому краще відразу придбати інші. Це дасть можливість розглядання поверхні Місяця у більш детальних ракурсах, а також користувач матиме змогу роздивитися певні деталі на диску Юпітера.

 

Основні відомості

  • Фокусна відстань: 500 мм
  • Оптична конструкція: рефлектор Ньютона
  • Діаметр об’єктива: 114 ммЦіна: від 4674 грн

Sky-watcher BK 705AZ2

Комплект складається з телескопу та двох пар окуляр – 25-міліметрові та 10-міліметрові Такі окуляри входять у комплект майже всіх телескопів Sky-Watcher, при чому, як у дуже дорогих, так і у дешевих моделях. До комплекту входить базова лінза Барлоу 2х, за допомогою якої можливість окулярів подвоюється.
Модель 705AZ2 дозволяє у дрібних деталях розглянути місячну поверхню, а саме – побачити на власні очі кратери, гірські хребти та моря. Юпітер та Сатурн, які є планетами-гігантами, будуть мати вигляд великих горошин. Також, використовуючи світлові фільтри, користувач матиме змогу розглянути хмарні пояси та вихори планет. Крім того, можна буде побачити кільце Сатурна.

Основні відомості:

  • Фокусна відстань: 700 мм
  • Оптична конструкція: рефлектор Ньютона
  • Діаметр об’єктива: 70 мм
  • Ціна: від 4591 грн

Bresser Refractor Quasar 80/900 EQ Solar

Відмінний пристрій для тих, хто бажає не тільки детально розглядати нічне небо, але й спостерігати за активністю Сонця. З використанням апертурного сонячного фільтра, який присутній у комплекті до телескопу, це цілком можливо.

За повідомленням виробника, об’єктив на 8 мм дасть можливість спостерігання за зірками слабкого свічення, фазами Меркурія та місячними кратерами, розмір яких складає десь біля 5 км, а також за морями на Марсі. Крім того, можна побачити Уран та Нептун, які виглядатимуть як невеликі диски. Адаптер у комплекті дає можливість робити знімки космосу на власний смартфон.

Основні відомості:

  • Фокусна відстань: 900 мм
  • Оптична конструкція: рефрактори
  • Діаметр об’єктива: 80 мм
  • Ціна: від 13 340 грн

Celestron Nextstar Evolution 9,25

Дана модель – великий телескоп, який можна назвати професіональним. Пристрій підходить для вже продвинутих аматорів у дослідженні космосу та для фінансово забезпечених людей. Телескоп хоча й виглядає громіздким, але є портативним та зручним для дослідницької справи. Він легко збирається та зручно транспортується.

Керування пристроєм здійснюється за допомогою спеціального пульта або девайсу з відповідним додатком. До комплекту входять дві пари окуляр – 40 та 10 міліметрові, що у збільшують зображенням у 59 та 180 крат. Також можливе додаткове доукомплектування пристрою та використання з ним дводюймових окулярів.
За переконанням виробника, модель телескопу Celestron Nextstar Evolution 9,25 дає можливість спостерігання за Місяцем і планетами, а також за подвійними зірками. Використовуючи такий телескоп, можна розглядіти плями на Сонці, а також роздивитися галактики, туманності, скуплення куль та інші небесні об’єкти.

За допомогою додатку Celestron® SkyPortal можна завчасно спланувати об’єкти для спостереження або швидко знайти той об’єкт, що цікавить. Адже цей додаток повністю імітує нічне небо, а у базі даних зберігається 120 тисяч зірок та більш ніж 200 інших астрономічних об’єктів.

Основні відомості:

  • Фокусна відстань: 2350 мм
  • Оптична конструкція: катадіоптрик (Шмідт-Кассегрен)
  • Діаметр об’єктива: 235 мм
  • Ціна: від 200 000 грн
Не найвдаліша модель?! Чому Apple припинила випуск iPhone 12 mini
Презентація лінійки 12-х айфонів здавалася повністю успішною, а головною її фішкою став мініатюрний девайс iPhone 12 mini. Однак результати продажу показали зворотнє – ставка на компактний яблучний смартфон не зіграла.…
Читати далі
Топ-10 смартфонів-лідерів за автономністю. Рейтинг 2022 року
Потужні смартфони з великими можливостями – це добре й таких моделей є велика кількість, але коли справа стосується автономності, коло асортименту звужується. Телефон за своїм призначенням – це портативний пристрій,…
Читати далі
Рейтинг країн з найвищим показником використання криптовалюти: Україна увішла до списку
Аналітична блокчейн компанія Chainalysis провела дослідження, предметом якого стало виявлення країн з найвищим глобальним індексом криптовалют. Перше місце займає США, друге та третє – Україна та Великобританія. Під час дослідження…
Читати далі